W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Nowa droga na Dziesiątej
03.08.202109:10

W dzielnicy Dziesiąta powstaje nowa droga. Miasto rozpoczęło budowę ul. Korzeniowskiego. Nowa infrastruktura drogowa będzie gotowa jeszcze w tym roku.

– Ulica Korzeniowskiego jest obecnie nieurządzona, jej budowa zdecydowanie poprawi warunki korzystania z drogi i wpłynie na obsługę zlokalizowanych w tym miejscu posesji. Inwestycja jest realizowana przy udziale mieszkańców, w ramach inicjatywy lokalnej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydent Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Drogowcy w pierwszej kolejności przystąpili do porządkowania terenu i rozbiórki istniejącego przy drodze budynku. Następnie rozpoczną budowę sieci podziemnych. 

Zakres robót obejmuje budowę ulicy Korzeniowskiego o długość około 170 m. Początek ulicy powiązano sytuacyjnie i wysokościowo do ul. Siemiradzkiego, zaś jej koniec do ul. Pawłowa. Z uwagi na zwartą istniejącą zabudowę wzdłuż ul. Korzeniowskiego, a także wąski pas drogowy, ulicę zaprojektowano jako jednokierunkową o szerokości jezdni 3,5 m. Wjazd w ulicę odbywać się będzie od skrzyżowania z ul. Siemiradzkiego, zaś wyjazd poprzez skrzyżowanie z ul. Pawłowa. Wzdłuż ulicy zaprojektowano również zjazdy indywidualne do poszczególnych posesji. Nawierzchnia jezdni oraz utwardzone pobocza zostaną wykonane z betonowej kostki brukowej. Powstanie tam sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej. Ponadto przebudowane zostaną sieci elektroenergetyczne, telekomunikacyjne i gazowe. Nowa ulica zyska również oświetlenie. Remont przejdzie także odcinek nawierzchni oraz chodnik ul. Pawłowa.

Wykonawca ma czas 5 miesięcy na realizację prac drogowych. Termin ten jest liczony od daty podpisania umowy, czyli 1 lipca. Koszt tej inwestycji to blisko 830 tys. zł. Nowo powstała droga objęta będzie 5-letnią gwarancją.