W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowa droga w dzielnicy Dziesiąta

Nowa droga w dzielnicy Dziesiąta
15.03.202111:18

W dzielnicy Dziesiąta powstanie nowa droga. Miasto Lublin ogłosiło przetarg na budowę ul. Gralewskiego, stanowiącą przecznicę ul. Południowej. Z nowej infrastruktury mieszkańcy skorzystają w drugiej połowie roku.

– Ogłosiliśmy postępowanie na budowę nowej infrastruktury drogowej. Inwestycja jest realizowana przy udziale mieszkańców, którzy przygotowali dokumentację projektową. Nowa ulica ułatwi korzystanie ze zlokalizowanych przy niej posesji. Dodatkowo dzięki inwestycji znacząco poprawi się odwodnienie ul. Południowej, w której do tej pory nie było sieci kanalizacji deszczowej, a woda odprowadzana była powierzchniowo do ul. Zemborzyckiej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydent Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Zakres zadania obejmuje wykonanie ulicy o długości 170 m o nawierzchni z kostki brukowej wraz z obustronnymi chodnikami, oświetleniem drogowym oraz kanalizacją deszczową. Ponadto „burzówka” powstanie na ul. Południowej, na odcinku od ul. Gralewskiego do ul. Zemborzyckiej.

Otwarcie ofert przewidziano na 29 marca. Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na wybudowanie nowej drogi. Termin ten liczony jest od daty podpisania umowy.