W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowa infrastruktura dla niebiesko-biało-czerwonych na Ponikwodzie

Nowa infrastruktura dla niebiesko-biało-czerwonych na Ponikwodzie
10.06.202211:01

Na lubelskich zawodników rugby czeka już nowe zaplecze szatniowo-szkoleniowe na boisku przy ul. Magnoliowej. Wkrótce zakończą się odbiory i obiekt zostanie przekazany do użytkowania.

– Już niedługo nasi znakomici rugbyści będą mogli trenować na boisku z nowoczesnym i wygodnym zapleczem. Z kolei na sympatyków tej niszowej dyscypliny sportu czekają nowe trybuny w klubowych kolorach. Zrealizowana inwestycja poprawi warunki korzystania z obiektu zarówno przez sportowców jak i kibiców – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Budynek zaplecza szatniowo-szkoleniowego zbudowano na ogrodzonej działce wzdłuż ul. Magnoliowej, obok boiska do gry w rugby. To budynek parterowy typu segment  o powierzchni zabudowy 320 m2, o konstrukcji drewnianej, zbudowany z prefabrykowanych elementów, posadowiony na żelbetowej płycie fundamentowej. W budynku znalazły się 4 szatnie, 4 umywalnie, toalety, 2 magazyny, pomieszczenie techniczne, pokój biurowy a także przestronna sala zebrań.

W ramach inwestycji wykonano również roboty sanitarne, przyłącza wodociągowe i kanalizacji, instalacje ciepłej i zimnej wody, elektryczne, centralnego ogrzewania, wentylacji i teletechniczne. Budynek wyposażono w ogrzewanie podłogowe sterowane segmentami, pompę ciepła powietrze – woda, a także panele fotowoltaiczne. Do obiektu urządzono dojazdy z kostki brukowej, plac manewrowy oraz chodniki. Obiekt otrzymał elewację w kolorze jasnopopielatym i niebieskim, z białą stolarką okienną oraz ciemnoniebieskimi drzwiami.

Koszt budowy zaplecza wyniósł ponad 1,8 mln zł, zaś dostawy i montażu trybun z 348 miejscami 83 tys. zł.