W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowa jezdnia i chodniki na ul. Kawaleryjskiej

Nowa jezdnia i chodniki na ul. Kawaleryjskiej
19.01.202210:00

Przebudowa ul. Kawaleryjskiej to kolejne zadanie drogowe planowane w tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Miasto właśnie ogłosiło postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i wykonanie przebudowy tej drogi. Zakończenie prac planowane jest w wakacje.

– Wraz z nowym rokiem podejmujemy działania w celu realizacji zwycięskich projektów w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Przystępujemy do procedury wyłonienia wykonawcy na przebudowę ulicy Kawaleryskiej w dzielnicy Czuby Północne. Realizacja zadania to kontynuacja prac z lat poprzednich. Zadanie dopełni wewnętrzny układ drogowy w tamtym rejonie miasta oraz poprawi bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych w zakresie poruszania się i prawidłowego parkowania – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Przebudowa obejmuje odcinek ul. Kawaleryskiej, od ul. Rycerskiej do wjazdu w ul. Armii Krajowej. Na długości około 230 m i szerokości 6 m jezdnia zyska nową nawierzchnię. Po wykonaniu frezowania starej nawierzchni, wykonawca położy dwie nowe warstwy - wiążącą i ścieralną. Prace bitumiczne uwzględniają również renowację miejsc parkingowych. Remont przejdzie także chodnik wraz z krawężnikami. Dotychczasowe płyty chodnikowe zastąpi kostka brukowa, a istniejące krawężniki - nowe, betonowe. W ramach prac, wykonawca wyreguluje naziemne elementy infrastruktury uzbrojenia podziemnego, wykona oznakowanie oraz odtworzy trawniki.

Zamówienie realizowane jest w formule zaprojektuj i wybuduj. Wykonawca w pierwszej kolejności przygotuje dokumentację projektową, a następnie przystąpi do realizacji robót budowlanych w terenie. Jego obowiązkiem będzie również pełnienie nadzoru autorskiego.

Roboty drogowe na ul. Kawaleryjskiej  to realizacja projektu D-38 Remont ulicy Kawaleryjskiej wraz z elementami zagospodarowania (II etap) (Czuby Północne) z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Na projekt głosowało 1338 osób.