W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowa trasa z Czechowa na Sławin

Nowa trasa z Czechowa na Sławin
10.02.202013:01

Miasto zaczyna przygotowania do budowy nowego odcinka ul. Zelwerowicza. Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej budowy przedłużenia ul. Aleksandra Zelwerowicza od ul. Bohaterów Września do ul. Sławinkowskiej.

Trasa z Czechowa na Sławin i Sławinek będzie liczyć 1,4 km długości. Będzie to droga o przekroju 2x2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu) z poszerzeniem o dodatkowe pasy ruchu na skrzyżowaniach. Projekt ma objąć budowę nowych skrzyżowań, przebudowę skrzyżowania ulic Zelwerowicza - Sławinkowska - Zbożowa, budowę drogowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Bohaterów Września, budowę oświetlenia, odwodnienia, kanału technologicznego, sieci wodociągowej (zadanie MPWiK), sieci kanalizacji sanitarnej (zadanie MPWiK) oraz przebudowę kolidujących sieci uzbrojenia terenu, budowę obustronnych chodników i dróg rowerowych.

Budowa nowej trasy zapewni płynny przejazd od ul. Bohaterów Września do ul. Sławinkowskiej, obsługę komunikacyjną i uzbrojenie cmentarza, który powstanie w przyszłości. Założenia przewidują ruch komunikacji miejskiej po ul. Zelwerowicza. Ponieważ w ramach projektu "Budowa i modernizacja przystanków i węzłów przesiadkowych zintegrowanych z innymi rodzajami transportu dla potrzeb LOF" rozbudowana będzie istniejąca pętla przy ul. Zbożowej nie ma konieczności budowy pętli przy ul. Zelwerowicza.

Inwestycja będzie ujęta w budżecie miasta, gdy gotowy będzie projekt budowy i po uzyskaniu wszystkich wymaganych pozwoleń, w tym ZRID i pozwolenia na budowę. Pierwsze szacunki dotyczące kosztu inwestycji poznamy po przygotowaniu koncepcji, a konkretną kwotę wskaże gotowa dokumentacja projektowa.