W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe boisko i bieżnia na ul. Słowiczej

Nowe boisko i bieżnia na ul. Słowiczej
24.11.202311:26

Przyszkolną infrastrukturę sportową w Zespole Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego czekają duże zmiany. Miasto ogłosiło przetarg na budowę boiska treningowego do piłki nożnej wraz z piłkochwytami oraz bieżni lekkoatletycznej. Na budowę nowej infrastruktury sportowej przy ul. Słowiczej wykonawca będzie miał 10 miesięcy.

– To kolejny kompleks sportowy w tej części miasta objęty w ostatnim czasie przebudową. W tym roku zmodernizowaliśmy też boisko do piłki nożnej przy ul. Lotniczej. Obiekt otrzymał nowe ogrodzenie wraz z piłkochwytami. Wykonaliśmy również nowe boisko mobilne dla społeczności szkolnej SP nr 15 oraz przygotowujemy projekt hali sportowej dla tej szkoły – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W ramach zamówienia zostanie wykonana bieżnia lekkoatletyczna o długości 117 m z poliuretanową nawierzchnią. Prace poprzedzą roboty rozbiórkowe, uzupełnienie, wyrównanie terenu oraz izolacja przeciwwilgociowa, a następnie powstanie nowe podłoże pod sportową warstwę z poliuretanu w kolorze czerwonym.

Drugie planowane zadanie inwestycyjne to boisko treningowe ze sztuczną trawą o wymiarach pola gry 40 m x 20 m, z piłkochwytami o wysokości 4 m. Podobnie jak w przypadku bieżni do wykonania będą najpierw prace rozbiórkowe i demontaże oraz podbudowa z piasku i kruszywa. Boisko zostanie wyposażone w 2 aluminiowe bramki z kompletem siatek oraz 2 przenośne mini bramki. Wokół boiska stanie także 7 nowych ławek. Firma wyłoniona w przetargu będzie ponadto odpowiedzialna za rozbiórkę starych schodów i murków oraz wykonanie nowych, z betonowymi stopniami i poręczami ze stali nierdzewnej.

Prace przy ZSB to realizacja dwóch zadań Budżetu Obywatelskiego VIII i IX: Centrum Aktywności Sportowej Akademii Piłkarskiej Bronowice Lublin – etap 3 i 4.

Wykonawcy mają czas na złożenie ofert w przetargu do 8 grudnia.