W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe mieszkania komunalne na miejskich gruntach

Nowe mieszkania komunalne na miejskich gruntach
02.07.202013:20

Teren po byłym „stadionie Kresowa” przy ul. Mełgiewskiej zmieni swoje przeznaczenie. Miasto rozpoczyna przygotowania dla wykorzystania tego obszaru pod wielorodzinne budownictwo mieszkaniowe, a także cele związane z opieką zdrowotną i społeczną oraz zadania Skarbu Państwa. Dotychczasowy targ przeniesie się do nowej lokalizacji wskazanej w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lublinie.

– Znacznym ograniczeniem dla miasta jest deficyt miejskich gruntów, które mogą być przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe. Uwalniamy ten teren dla rodzin, by stworzyć tu grunt pod nowe mieszkania wielorodzinne – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Teren posiada dostęp do sieci uzbrojenia i dróg publicznych od ul. Mełgiewskiej i Al. Tysiąclecia. Komunikację zapewni w tym miejscu droga wewnętrzna – na zasadzie prawoskrętów. Pełny zakres możliwych inwestycji wskażą decyzje o warunkach zabudowy i ustalające inwestycje celu publicznego. Obecnie trwają analizy urbanistyczne w tym zakresie. Nowa propozycja zagospodarowania tego terenu obok bloków mieszkalnych przewiduje umieszczenie tu m. in. stacji krwiodawstwa, Archiwum Państwowego czy realizację inwestycji społecznych na rzecz seniorów. Zarówno Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, jak i Archiwum Państwowe w Lublinie wyraziły wstępne zainteresowanie nową lokalizacją.