W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowym chodnikiem nad Zalew Zemborzycki

Nowym chodnikiem nad Zalew Zemborzycki
20.08.202111:54

Finalizowane są prace związane z wykonaniem dojścia łączącego nowo powstałą pętlę przy ul. Żeglarskiej do Zalewu Zemborzyckiego. Mimo, że inwestycja jest nadal w trakcie realizacji, mieszkańcy mogą już korzystać z nowego chodnika.

– W celu zapewnienia obsługi komunikacyjnej pomiędzy nowo powstałą pętlą przy ul. Żeglarskiej a Zalewem Zemborzyckim, powstaje dojście wraz z elementami małej architektury. Koszty tego zadania planowane są do rozliczenia w ramach projektu unijnego dotyczącego budowy węzłów przesiadkowych – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, ds. Inwestycji i Rozwoju.

Nowy chodnik ma długość 130 m. Do jego powstania użyto 308 m2 kostki oraz ponad 270 mb obrzeży. Wzdłuż nowego chodnika zaplanowano elementy małej architektury: ławki i kosze na śmieci. Nowemu dojściu towarzyszyć będą również nowe nasadzenia drzew. Na koniec prac odtworzony zostanie trawnik. 

Koszt zadania to blisko 70 tys. zł. Zakończenie prac planowane jest na koniec sierpnia.


 

Największe inwestycje Lublina