W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Plac zabaw przy Przedszkolu przy ul. Spokojnej wyładnieje

Plac zabaw przy Przedszkolu przy ul. Spokojnej wyładnieje
11.06.202112:27

Plac zabaw zlokalizowany przy Przedszkolu nr 5 przy ul. Spokojnej zostanie przebudowany i otrzyma nowe urządzenia zabawowe, bezpieczną nawierzchnię, ogrodzenie, schody oraz małą architekturę. Na urządzenie placu zabaw w Śródmieściu wykonawca będzie miał 5 miesięcy.

– Ponieważ po latach użytkowania plac zabaw przy przedszkolu na ul. Spokojnej nie spełnia już współczesnych oczekiwań i standardów, ogłosiliśmy przetarg na jego przebudowę i modernizację. Zakończyliśmy również odbiory nowego placu zabaw, bardzo atrakcyjnego dla dzieci przy Szkole Podstawowej nr 57 przy ul. Krasińskiego. Obecnie czekamy już tylko na zgodę na jego użytkowanie – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Do ogródka przedszkolnego przy ul. Spokojnej (ok. 270 m2) trafi 7 urządzeń zabawowych. Przede wszystkim znajdzie się tam okazały zestaw wspinaczkowy o wymiarach 3,73 m x 5,18 m, składający się z dwóch sześciokątnych wieżyczek ze zjeżdżalniami, ścianką i drabinką do wspinania, tunelem oraz 6 panelami z zabawkami. Ponadto, dzieci będą mogły skorzystać z huśtawki, bujaka, domku, piaskownicy z wyciągarką oraz sklepiku z liczydłem.

Na całości placu pod urządzeniami przewidziano zamontowanie nawierzchni bezpiecznej z gumowych mat przerostowych obsianych trawą o łącznej pow. 175 m2. Plac będzie ogrodzony metalowymi przęsłami, z bramą wjazdową oraz furtką oraz wyposażony w małą architekturę: 2 ławki z oparciem, kosz na śmieci, tablice informacyjne oraz stolik do szachów. Do placu zabaw będą urządzone schody oraz dojście z kostki.

Modernizacja i przebudowa placu zabaw w Przedszkolu nr 5 połączona z realizacją projektu budowy schodów i muru oporowego to projekt z VI edycji BO. Szacowany koszt projektu to 300 tys. zł.