W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pokazy na fontannie multimedialnej wracają od maja!

Pokazy na fontannie multimedialnej wracają od maja!
27.04.201808:53

Po zimowej przerwie ruszają ponownie pokazy na multimedialnej fontannie na Placu Litewskim. Na miesiąc maj zaplanowano łącznie 9 pokazów, które obywać się będą w weekendy, w piątek i sobotę, o godzinie 21:30.

Zgodnie z zasadą przyjętą w poprzednim roku, większa ilość pokazów będzie miała miejsce przy okazji dużych festiwali czy wydarzeń kulturalnych organizowanych w naszym mieście. Planowane jest wprowadzenie nowych pokazów na miesiące letnie, kiedy mieszkańcy spędzają więcej czasu w przestrzeni miejskiej, a Lublin licznie odwiedzają turyści. Wstępnie zaplanowanych jest około 40 pokazów do końca września, jednak szczegółowy harmonogram będzie tworzony na bieżąco, z miesiąca na miesiąc.

Harmonogram na maj:

  • czwartek (3 maja), godz. 21:30 - Sen o mieście                                 / Sezon Lublin
  • piątek  (4 maja), godz. 21:30 - Historia Pl. Litewskiego na wesoło    / Sezon Lublin
  • sobota  (5maja), godz. 21:30 - Wydarzenia kulturalne                      / Sezon Lublin
  •  piątek  (11 maja), godz. 21:30 - Historia Pl. Litewskiego na wesoło               
  • sobota (12 maja), godz. 21:30 - Sen o mieście
  • piątek  (18 maja), godz. 21:30 - Sen o mieście
  •  sobota (19 maja), godz. 21:30 - Wydarzenia kulturalne           
  • piątek (25 maja), godz. 21:30 - Sen o mieście
  • sobota (26 maja), godz. 21:30 - Historia Pl. Litewskiego na wesoło

"Historia Placu Litewskiego na wesoło" - to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

„Sen o Mieście” - to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

„Wydarzenia Kulturalne” - to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.