W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Postępy w budowie sali gimnastycznej przy I LO

Postępy w budowie sali gimnastycznej przy I LO
25.01.202110:55

Prace przy budowie sali gimnastycznej dla I LO im. Stanisława Staszica przy Al. Racławickich prowadzone są stale, bez przerwy zimowej. W ramach inwestycji powstaje nowoczesna, pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią, łącznik do istniejącego budynku szkoły oraz zespół dwóch ogrodzonych boisk z bieżnią i skocznią.

– Budowa sali gimnastycznej przebiega sprawnie i zgodnie z przyjętym harmonogramem. To niezbędna inwestycja, od lat wyczekiwana przez całą społeczność szkolną „Staszica”. Zakończyliśmy już roboty sanitarne w zakresie przyłączy – wodnego oraz kanalizacji, które włączyliśmy w uzbrojenie znajdujące się w Al. Racławickich. Obecnie trwają prace nad budową fundamentów i piwnic – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Plac pod budowę sali został przekazany przez Miasto w październiku 2020 r. Od tamtej pory prowadzono przede wszystkim roboty ziemne przy budowie przyłączy sanitarnych oraz rozbiórkowe przy usuwaniu fundamentów po niedokończonej przed laty inwestycji. Obecnie trwają prace związane z budową piwnic: wylewanie ław i stopów pod słupy oraz wykonywane są zbrojenia ścian. Zaawansowanie przeprowadzonych robót ziemnych wykonawca określa na około 30 %.

Sala gimnastyczna przy I LO będzie wolnostojącym, podpiwniczonym budynkiem o wymiarach 44,75 m x 24,30 m, powierzchni 1754 m2 i kubaturze ok. 19 tys. m3, wraz z trybunami dla 256 osób na piętrze. W ramach inwestycji powstanie również zespół dwóch boisk: do piłki nożnej o pow. blisko 1900 m2 z nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz wielofunkcyjne m.in. do siatkówki z poliuretanową nawierzchnią, z bieżnią i skocznią o pow. ponad 600 m2.

Wartość robót budowlanych wyniesie blisko 12,5 mln zł. Planowany termin zakończenia budowy to 30 czerwca 2022 roku.