W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rozbudowa kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Farmaceutycznej

Rozbudowa kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Farmaceutycznej
15.07.202112:03

Miasto ogłosiło przetarg na budowę nowego zbiornika retencyjnego wraz z pompownią i uzbrojeniem w rejonie ulicy Farmaceutycznej. Nowa infrastruktura powinna być gotowa w ciągu 4 miesięcy od daty podpisania umowy z Wykonawcą.

–  Budowa zbiornika retencyjnego, do której właśnie przystępujemy, zabezpieczy istniejące budynki przed napływem wód opadowych przede wszystkim w newralgicznym rejonie ul. Śnieżyńskiego i ul. Farmaceutycznej oraz skrzyżowania ul. Morwowej z ul. Wojciechowską. Dzięki temu usprawnimy funkcjonowanie sieci kanalizacji deszczowej w tym rejonie – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Uporządkowanie kanalizacji deszczowej pozwoli zabezpieczyć posesje przed gwałtownym napływem wód opadowych i odciążyć istniejącą kanalizację deszczową. Zgodnie z projektem planowany zbiornik retencyjny (najazdowy) o pojemności 160 m3 zostanie zlokalizowany pod parkingiem przy ulicy Farmaceutycznej. Będzie się składał z połączonych ze sobą 2 zbiorników rurowych o średnicy 2,3 m i długości 19,6 m. Inwestycja przewiduje również budowę w tym miejscu separatora oraz pompowni o wydajności 5 l/s oraz niezbędnej infrastruktury w postaci wpustu ulicznego zlokalizowanej w ul. Śnieżyńskiego, 9 studni (żelbetowych i z tworzywa) oraz 12 odwodnień liniowych. Oprócz tego inwestycja zakłada odtworzenie nawierzchni drogowych parkingu, ulicy i chodnika o powierzchni ok. 735 m2.

Oferenci mają czas na składanie ofert do 29 lipca.