W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rusza budowa chodnika do przystanku PKP Lublin-Zachód

Rusza budowa chodnika do przystanku PKP Lublin-Zachód
29.04.202109:26

Budowa chodnika, który zapewni mieszkańcom dojście do przystanku PKP Lublin-Zachód, wkracza w etap wykonawczy. Z nowej infrastruktury piesi planujący podróż koleją powinni móc skorzystać na początku czerwca.

– Inwestycja przewidziana w sąsiedztwie działki kolejowej wymagała przede wszystkim uzyskania odstępstwa od przepisów techniczno-budowlanych związanych z lokalizacją budowy właśnie w takiej okolicy. Po skomplikowanej procedurze ustalania dokumentacji projektowej, a przede wszystkim pozyskania niezbędnych decyzji administracyjnych, rozpoczynamy tak oczekiwany przez mieszkańców etap realizacji zadania drogowego w terenie. Dla komfortu pieszych planujących podróż koleją, chodnik realizowany w ramach miejskiej inwestycji, będzie poprowadzony możliwie najkrótszą trasą, od strony ul. Szafirowej. Infrastruktura zrealizowana przez kolej, obejmuje niewielki odcinek wyłącznie przy istniejącym peronie, stąd decyzja o zapewnieniu dojścia od strony osiedla, co wpłynie na bezpieczeństwo osób korzystających z takiej formy dotarcia do przystanku kolejowego – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju

Po otrzymanym przez Zarząd Dróg i Mostów pozwoleniu na budowę oraz zgłoszeniu inwestycji do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, teren budowy przekazano Wykonawcy, który rozpoczyna roboty drogowe. Chodnik o długości około 150 m i szerokości 2 m powstanie z kostki betonowej. W miejscach, gdzie pochylenie terenu przekracza 6%, przewidziano schody oraz pochylnie wraz z poręczami. Nowa infrastruktura będzie przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami, a chodnik na całej długości oświetlony.

Zgodnie z aneksem do umowy, czas na budowę chodnika mija 31 lipca. Wszystko wskazuje jednak na to, że prace zakończą się wcześniej, z początkiem czerwca. Koszt realizacji inwestycji to 198 tys. zł