W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rusza remont chodników przy ul. Lubartowskiej

Rusza remont chodników przy ul. Lubartowskiej
10.08.202111:55

Chodniki wzdłuż ul. Lubartowskiej przejdą remont. Dzisiaj (10 sierpnia) Miasto przekazało teren Wykonawcy, który rozpocznie wymianę nawierzchni ciągów pieszych tej ulicy. Prace potrwają do połowy września.

– Realizowane prace drogowe na ul. Lubartowskiej poprawią komfort i bezpieczeństwo poruszania się w centrum miasta. Odnowa chodników na tej ulicy z pewnością wpłynie również na estetykę tej zabytkowej części miasta. Rozpoczęcie robót przy ul. Lubartowskiej to realizacja przyjętego na ten rok budżetu w zakresie remontów. To jedna z 25 lokalizacji na terenie miasta, wzdłuż której w okresie wakacyjnym odnowiona zostanie przestrzeń przeznaczona dla ruchu pieszego. Łączna kwota środków zarezerwowana na tegoroczne remonty chodników to około 2 mln zł – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Remont dotyczy około 415 mb chodników po obu stronach ul. Lubartowskiej, na fragmencie od ul. Bajkowskiego do al. Solidarności. Zakres remontu obejmuje wymianę nawierzchni chodników, zjazdów oraz miejsc postojowych wyznaczonych na części pasa drogowego przeznaczonej dla pieszych. Chodniki dostaną nową nawierzchnię z płyt betonowych o wielkości 50x50 cm, zaś zjazdy oraz miejsca postojowe powstaną z kostki betonowej brukowej. Na całej długości remontowanego chodnika nastąpi także wymiana krawężników. Dodatkowo do odnowy przeznaczono powłoki malarskie elementów małej architektury – kwietników i koszy na odpady. 

Prace drogowe wymuszą zmiany w organizacji ruchu. Od środy (11 sierpnia) ul. Lubartowska zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu. Jadąc od ul. Królewskiej kierowcy będą korzystać z prawego pasa ruchu, zaś środkowy przejmie rolę buspasa dla komunikacji miejskiej. Na czas realizowanych prac nieczynne będą również miejsca parkingowe w Strefie Płatnego Parkowania przy ul. Lubartowskiej. O kolejnych zmianach w organizacji ruchu będziemy informować oddzielnym komunikatem. 

Wykonawca ma 50 dni na realizację prac. Termin ten jest liczony od daty podpisania umowy, czyli 26 lipca. Tym samym remont chodników potrwa do połowy września, z wyłączeniem okresu kiedy odbywa się Jarmark Jagielloński. Wówczas, zgodnie z z zapisami umowy, Wykonawca przerwie prace na czas trwania wydarzenia. Koszt realizacji remontu chodników przy ul. Lubartowskiej to około 662 tys. zł