W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rusza rewitalizacja Boiska Wysokich Lotów

Rusza rewitalizacja Boiska Wysokich Lotów
07.04.202109:19

Już wkrótce rozpocznie się rewitalizacja boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 31 przy ul. Lotniczej. Miasto finalizuje zawarcie umowy z wykonawcą na realizację pierwszego etapu inwestycji. Z odnowionego boiska ze sztuczną trawą uczniowie skorzystają już we wrześniu.

– W tym roku do zrewitalizowanych obiektów sportowych dołączy boisko do piłki nożnej w kompleksie sportowym przy ul. Lotniczej, gdzie właśnie rozpoczynamy pierwszy etap prac. W przyszłości remontem obejmiemy również pozostałą infrastrukturę sportową zlokalizowaną w tym miejscu, dla której dysponujemy dokumentacją projektową – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju

Rewitalizacja kompleksu sportowego na Bronowicach będzie prowadzona etapami. W pierwszej kolejności prace obejmą wymianę nawierzchni sztucznej trawy na boisku do piłki nożnej. W ramach zawartej umowy wykonawca rozbierze i zutylizuje istniejącą nawierzchnię, wyprofiluje i zagęści podłoże pod kolejne warstwy konstrukcyjne, wykona podbudowę z kruszywa oraz położy nową nawierzchnię z syntetycznej trawy. Zadanie obejmuje również wymianę dwóch bramek do piłki nożnej z siatką z włókna polipropylenowego oraz dostawę 4 mniejszych przenośnych bramek.

Rewitalizacja boiska do piłki nożnej przy SP nr 31 będzie kosztowała 355 tys. zł. To projekt „Boisko Wysokich Lotów” z V edycji Budżetu Obywatelskiego. Wykonawca ma czas na realizację robót do końca sierpnia.

Zespół boisk przy budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Lotniczej składa się z boiska dla dzieci młodszych, boiska wielofunkcyjnego, boiska ze sztuczna trawą do piłki nożnej, bieżni zakończonej piaskownicą do skoku w dal, kortu tenisowego a także placu zabaw z nawierzchnią bezpieczną.