W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ruszają prace przy przebudowie kładki nad ul. Filaretów

Ruszają prace przy przebudowie kładki nad ul. Filaretów
07.03.202414:31

Ruszają prace przy przebudowie kładki nad ul. Filaretów, w ciągu ul. Leszka Czarnego. Od najbliższego poniedziałku (11 marca) zostanie tam wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

Pierwszy etap prac zakłada budowę dróg technologicznych oraz tymczasowego przejścia dla pieszych, które powstanie w poziomie jezdni w odległości około 60 m od kładki w kierunku ul. Zana, zaraz za zatoką autobusową. W związku z tym, od poniedziałku (11 marca) od godz. 10.00 zaczną obowiązywać zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy jadący w kierunku ul. Filaretów z ul. Rymwida będą mogli skręcić w prawo w kierunku ul. Zana, nie będzie możliwości skrętu z ul. Rymwida w kierunku ul. Głębokiej. Takie utrudnienia potrwają kilka tygodni, do czasu całkowitego demontażu kładki.

Ponadto, jeśli warunki pogodowe pozwolą, to od środy (13 marca) nastąpi zawężenie ul. Filaretów w rejonie przebudowywanej kładki po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. W kolejnym etapie planowane jest utworzenie tymczasowego peronu i przeniesienie przystanku Piastowska 02 w kierunku ul. Kazimierza Wielkiego. Kierowców i pieszych prosimy o zachowanie ostrożności, ponieważ organizacja ruchu w tym rejonie, w okresie najbliższych kilku tygodni będzie często ulegać zmianie.

Zakres inwestycji obejmuje wymianę płyty pomostu kładki z ażurowej na pełną, wymianę balustrady płyty pomostu z dostosowaniem do obowiązujących przepisów, konserwację i zabezpieczenie antykorozyjne stalowej konstrukcji obiektu, odwodnienie płyty pomostu wraz z przyłączeniem do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej oraz uziemienie konstrukcji stalowej kładki. W ramach zadania nastąpi także odnowienie ciągów pieszych w rejonie kładki. Remontowi poddane zostaną zarówno chodniki, jak i schody.

Wykonawcą prac jest spółka Primost Serwis z Będzina, a ich koszt to ponad 4,1 mln zł. Termin realizacji zadania to 9 miesięcy, liczony od daty podpisania umowy.