W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ruszył remont ul. Nałkowskich

Ruszył remont ul. Nałkowskich
09.03.202110:22

Rozpoczął się remont ul. Nałkowskich na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej. Z nowej jezdni i chodnika kierowcy oraz piesi skorzystają w czerwcu br.

– Przystąpiliśmy do realizacji inwestycji wyczekiwanej zarówno przez mieszkańców jak i kierowców korzystających z fragmentu jezdni, w dojazdach nad Zalew Zemborzycki. Remont ulicy Nałkowskich wpłynie na bezpieczeństwo ruchu oraz wygodę użytkowania z infrastruktury drogowej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Obecnie trwają prace związane z wymianą krawężnika i remontem istniejącego chodnika z kostki betonowej, na odcinku 150 m ul. Nałkowskich (strona prawa) od skrzyżowania z ul. Romera. Prace te są prowadzone na zawężeniu połowy szerokości jezdni. Ruch wahadłowy jest sterowany ręcznie. Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne, w tym tygodniu prace przy chodniku i krawężniku będą postępowały dalej, po tej samej stronie w kierunku ul. Żeglarskiej.

Do odnowy przeznaczono ponad kilometrowy odcinek ulicy między skrzyżowaniem z ul. Romera, a ul. Żeglarską. Drogowcy zdejmą starą warstwę jedni, by położyć dwie nowe: wyrównawczą i ścieralną. Remont przejdzie również chodnik o długości 1,3 km. Drogowcy ułożą tam nową kostkę brukową tzw. bezfazową, która pozwala na ciche prowadzenie urządzeń czy sprzętu na kółkach. Z kolei przy przejściach dla pieszych, równolegle do krawężników pojawi się rząd płyt ostrzegawczych z wypustami, w kolorze żółtym, jako element prowadzenia osób z niepełnosprawnościami. Do przebrukowania przeznaczono także zatoki autobusowe. Ich poziom zostanie wyregulowany do poziomu nowej jezdni. Zakończenie prac zaplanowano na koniec maja br., a koszt prac drogowych to blisko 1,2 mln zł.

Ul. Nałkowskich jest drogą powiatową, o szerokości ponad 7 m i długości około 2,7 km. Łączy ul. Żeglarską i Zalew Zemborzycki z ul. Romera i Diamentową. Odcinek od ul. Romera do ul. Żeglarskiej stanowi wraz z ul. Romera główną ulicę osiedla Nałkowskich.