W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sierpniowy harmonogram pokazów na fontannie

Sierpniowy harmonogram pokazów na fontannie
30.07.201810:16
Prezentujemy harmonogram pokazów na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim na miesiąc sierpień. W tym miesiącu zaplanowanych jest 9 pokazów, które rozpoczynać się będą od godz. 21:00 prezentacją "Anioły Lubelskie", a poprzedzi je 5 minutowy film na mgiełce fontanny nawiązujący do rocznicy 100-lecia Polski Niepodległej - Lublin 1918 – 2018 „Inspiruje nas Wolność”. Jest to prezentacja ukazująca rolę Lublina w procesach odzyskania Niepodległości w Polsce, zrealizowana w stylizacji kroniki filmowej, w której wykorzystano archiwalne materiały i nagrania: fragmenty filmów, zdjęcia oraz animacje komputerowe.
 

HARMONOGRAM SIERPIEŃ 2018

 • piątek (3 sierpnia), godz. 21.00  - Anioły lubelskie + Wydarzenia kulturalne
 • sobota (4 sierpnia), godz. 21.00 - Anioły lubelskie +  Sen o mieście 
   
 • piątek (10 sierpnia), godz. 21.00 - Anioły lubelskie +  Sen o mieście
 • sobota (11 sierpnia), godz. 21.00 - Anioły lubelskie +  Historia Pl. Litewskiego na wesoło 
   
 • piątek (17sierpnia), godz. 21.00 - Anioły lubelskie + Wydarzenia kulturalne               
 • sobota (18 sierpnia), godz. 21.00 - Anioły lubelskie +  Sen o mieście
 • niedziela (19 sierpnia), godz. 21.00 - Anioły lubelskie + Historia Pl. Litewskiego na wesoło
   
 • piątek (24 sierpnia), godz. 21.00 - Anioły lubelskie + Sen o mieście
 • sobota (25 sierpnia), godz. 21.00 - Anioły lubelskie + Wydarzenia kulturalne                              
Większa ilość pokazów w sierpniu odbędzie się przy okazji Jarmarku Jagiellońskiego.

Opisy pokazów:
 • "Anioły lubelskie" jest to 12 minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim, pokaz zawiera partie wokalne z lubelskiej cerkwii katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego z udziałem Abp Abla. Za warstwę artystyczną pokazu odpowiada Centrum Kultury w Lublinie, a animację 2D i 3 D stworzył kolektyw kilku.com
   
 • "Historia Placu Litewskiego na wesoło" - to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.
   
 • "Sen o Mieście” - to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.
   
 • "Wydarzenia Kulturalne” - to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

Inwestycje miejskie