W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Stara” Nałkowskich z nową nawierzchnią

„Stara” Nałkowskich z nową nawierzchnią
23.05.202310:27

Drogowcy przystąpili do naprawy tzw. starej części ul. Nałkowskich. Miasto zleciło prace za kwotę 350 tys. zł, które zakończą się jeszcze w maju.

– W ramach posiadanych możliwości finansowych, Miasto stara się wspierać inicjatywy współfinansowane ze środków rezerwy celowej Rad Dzielnic. Na temat naprawy tzw. starej części ul. Nałkowskich prowadziliśmy rozmowy z Radą Dzielnicy Wrotków i wspólnie realizujemy te prace. To ważne dla mieszkańców zadanie drogowe, które wybrzmiało również podczas spotkań w ramach projektu „Plan dla Dzielnic” – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Prowadzone prace obejmują ułożenie nawierzchni bitumicznej na dwóch odcinkach ulicy: pierwszym o długości 640 m, czyli od wysokości sklepu Aldi do łącznika z wybudowanym odcinkiem ul. Nałkowskich i drugim od łącznika w stronę ul. Żeglarskiej o długości 560 m. Prace będą polegały w pierwszej kolejności na wyprofilowaniu istniejącej nawierzchni i regulacji uzbrojenia podziemnego. Następnie drogowcy ułożą nawierzchnię z betonu asfaltowego oraz połączą ją z terenem przyległym poprzez obustronne ułożenie destruktu, czyli tzw. pobocza. Na czas układania warstwy ścieralnej konieczne będzie zamknięcie ulicy. Taka zmiana organizacji ruchu planowana jest od najbliższej środy (24 maja) do soboty (27 maja). Wyłączenie ulicy z ruchu będzie się odbywać w cyklach kilkugodzinnych.

Tempo robót w terenie uzależnione jest od warunków atmosferycznych, które gwarantują uzyskanie właściwej jakości prac. Ich zakończenie planowane jest na 31 maja. Koszt zadania wyceniono na 350 tys. zł, z czego 100 tys. pokryje rezerwa celowa Rady Dzielnicy Wrotków, a pozostałą kwotę zabezpieczono z dedykowanej puli środków na zadania zgłaszane w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”.