W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ul. Fabryczna i Aleje Zygmuntowskie dostępne dla ruchu od soboty, 26 października

Ul. Fabryczna i Aleje Zygmuntowskie dostępne dla ruchu od soboty, 26 października
25.10.201914:28

Zarząd Dróg i Mostów otrzymał od Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego pozwolenie na użytkowanie mostu na Czerniejówce znajdującego się w ciągu ul. Fabrycznej. W dniu jutrzejszym (sobota, 26 października) dla ruchu udostępniona zostanie ul. Fabryczna oraz Aleje Zygmuntowskie. Przywrócony zostanie ruch na rondzie i zwiększona zostanie przepustowość na ul. Lubelskiego Lipca 80' oraz al. Unii Lubelskiej.

Nowa organizacja ruchu wprowadzona zostanie w nocy. Mimo udostępnienia ruchu, nadal prowadzone będą prace. Na rondzie nie będzie jeszcze funkcjonowała sygnalizacja świetlna, prosimy stosować się do znaków pionowych i poziomych. Na całym zakresie robót obowiązuje prędkość 30 km/h. Podczas prac może nastąpić punktowe zamykanie pojedynczych pasów.

Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w związku z otwarciem dla ruchu ul. Fabrycznej od 26 października: www.ztm.lublin.eu.

Na Rondzie Lubelskiego Lipca 80', ul. Fabrycznej, Al. Zygmuntowskich, al. Unii Lubelskiej i Lubelskiego Lipca 80' przebudowane zostało ok. 750 m drogi. Łączna długość przygotowywanych chodników to prawie 1,5 km, powstaje też 1 km ścieżek rowerowych. Most na ul. Fabrycznej wykonany jest z płyty żelbetowej sprężonej. Długość przęsła mostu to ok. 22 m, szerokość to około 30 m. Na moście znajdzie się 5 pasów ruchu, 2 w stronę ronda i 3 w stronę skrzyżowania z Drogą Męczenników Majdanka. Po obu stronach mostu będą znajdowały się ścieżki pieszo-rowerowe.