W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ul. Nałkowskich z nową nawierzchnią

Ul. Nałkowskich z nową nawierzchnią
01.06.202112:48

Kierowcy i piesi korzystają z nowej jezdni oraz chodnika ul. Nałkowskich. Z końcem maja zakończył się remont tej ulicy na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej.  Aktualnie trwają odbiory techniczne wykonanych prac drogowych.

– Zakończyliśmy ważny remont dla Dzielnicy Wrotków, wyczekiwany zarówno przez mieszkańców, jak i kierowców korzystających z fragmentu jezdni, w dojazdach nad Zalew Zemborzycki. Wyremontowana ulica Nałkowskich wpłynie na bezpieczeństwo ruchu oraz wygodę użytkowania z infrastruktury drogowej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Remont przeszedł ponad kilometrowy odcinek ulicy między skrzyżowaniem z ul. Romera, a ul. Żeglarską. Drogowcy zdjęli starą warstwę jezdni i położyli dwie nowe: wyrównawczą i ścieralną. Odnowiono również chodnik o długości 1,3 km. Do jego wykonania użyto bezfazowej kostki brukowej, która pozwala na ciche prowadzenie urządzeń czy sprzętu na kółkach. Z kolei przy przejściach dla pieszych, równolegle do krawężników pojawił się rząd płyt ostrzegawczych z wypustami, w kolorze żółtym, jako element prowadzenia osób z niepełnosprawnościami. Przebrukowano także zatoki autobusowe, ich poziom został wyregulowany do poziomu nowej jezdni. Koszt remontu to blisko 1,2 mln zł.