W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ulica Abramowicka z nową ścieżką rowerową

Ulica Abramowicka z nową ścieżką rowerową
15.07.202208:44

Wzdłuż ul. Abramowickiej powstanie brakujący odcinek drogi rowerowej. Miasto ogłosiło postępowanie na wybór wykonawcy tego zadania. 

– Podejmujemy kolejne działania na rzecz ruchu rowerowego w mieście. Ścieżka wzdłuż ul. Abramowickiej powstaje sukcesywnie w ramach realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego. Prace nad dokumentacją rozpoczęto w ubiegłym roku, a w tym doprojektowano kanał technologiczny i aktualnie procedowane jest pozwolenie na budowę. We wnioskach do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok, mieszkańcy również złożyli wniosek w tym zakresie. Zakładamy, że docelowo uda nam się zrealizować ścieżkę na całym odcinku 1200 m, czyli do wysokości szpitala – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Realizacja drogi rowerowej w zakresie budowy brakującego odcinka wzdłuż ul. Abramowickiej to projekt D-102 „Abramowicką bezpiecznie rowerem (etap 2)” z Budżetu Obywatelskiego. W ramach projektu powstanie odcinek o długości około 500 m, od pętli autobusowo-trolejbusowej w kierunku ul. Głuskiej (w stronę miasta), po stronie wschodniej. Wykonawca będzie miał 4 miesiące na realizację inwestycji. Otwarcie ofert zaplanowano na 29 lipca.  

Aktualnie finalizowane są prace przy ścieżce rowerowej wzdłuż al. Solidarności, na odcinku od istniejącego już fragmentu do ścieżki przy rondzie Pileckiego. Nowa infrastruktura dla rowerzystów o nawierzchni bitumicznej będzie miała długość około 500 m i szerokość 2,5 m. Koszt budowy to ponad 300 tys. zł.  Prace drogowe to realizacja projektu z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego - D-18 „Ścieżka rowerowa - dwa koła”, na który oddano 423 głosy. Nowa infrastruktura rowerowa powstaje również w dzielnicy Felin. Na ukończeniu jest budowa chodnika i drogi dla rowerów wraz z oświetleniem przy ul. Doświadczalnej oraz oświetlenia istniejącego chodnika i drogi dla rowerów na fragmencie od ul. Dekutowskiego do ul. Doświadczalnej.

W tym roku z nowej infrastruktury mieszkańcy mogą już korzystać w rejonie ul. Prusa. Powstał tam chodnik o długości około 180 m, ścieżka rowerowa o długości około 300 m oraz przejazd dla rowerów przez ul. Prusa, co wiązało się również z przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Solidarności - ul. Prusa - ul. 3 Maja. Zakończono również prace w zakresie budowy ścieżki rowerowej w rejonie Areny Lublin - od boisk treningowych do istniejącej ścieżki za mostem na Bystrzycy.

Aktualnie sieć infrastruktury rowerowej w mieście wynosi już ponad 180 km.

Największe inwestycje Lublina