W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ulica Pawia otwarta dla ruchu od 20 grudnia

Ulica Pawia otwarta dla ruchu od 20 grudnia
20.12.201913:48

20 grudnia, w godzinach 12:00 - 14:00, zostanie otwarta dla ruchu ul. Pawia. Pozwolenie na użytkowanie drogi wraz z nowo wybudowanym mostem wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Miasta Lublin. Koszt inwestycji to 12,2 mln zł.

W ramach inwestycji przebudowano ul. Pawią na odcinku od skrzyżowania z ul. Władysława Kunickiego. Powstał nowy most na rzece Czerniejówce, przebudowano skrzyżowanie z ul. Wspólną, rozbudowana została ul. Piaskowa od ul. Władysława Kunickiego. W obrębie inwestycji przebudowano sieć kanalizacji deszczowej (z wylotami do Czerniejówki), oświetlenie uliczne, sieć wodociągową, sieć kanalizacji sanitarnej, gazowej, elektroenergetycznej i teletechnicznej. Ponadto wymieniono nawierzchnię oraz krawężniki na ok. 100 m ul. Wspólnej i ok. 300 m ul. Długiej.

Most zastąpi obiekt wybudowany w latach 1961-62, zakwalifikowany do rozbiórki. Nowy obiekt ma konstrukcję ramową, opartą na ławie fundamentowej, wspartą na 12 palach fundamentowych (6 na każdym przyczółku) o średnicy 120 cm i długości 15 m. Długość mostu to ok. 22 m, szerokość 16 m. Do budowy wykorzystano 100 ton stali zbrojeniowej oraz blisko 600 m3 betonu. Ponadto umocniono koryto i skarpy Czerniejówki na długości kilkudziesięciu metrów.