W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ulice w dzielnicach z nowym asfaltem

Ulice w dzielnicach z nowym asfaltem
07.07.202211:07

Na kilkunastu ulicach Lublina pojawiła się nowa jezdnia. Drogowcy położyli asfalt łącznie na powierzchni ponad 13 tys. m2, a koszt prac to blisko 1,2 mln zł

– Mając na uwadze komfort mieszkańców, sukcesywnie staramy się poprawiać stan nawierzchni ulic, co skutkuje zwiększeniem bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Okres wakacyjny i zmniejszony ruch komunikacyjny sprzyja wykonywaniu robót drogowych. Zrealizowane już prace to efekt współpracy z Radami Dzielnic, które przeznaczyły na ten cel środki z rezerwy celowej, jak również realizacja wniosków mieszkańców, które wybrzmiały podczas dotychczasowych spotkań w ramach projektu „Plan dla Dzielnic” – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Roboty polegały na wykonaniu nowej warstwy ścieralnej na wybranych odcinkach lub całej długości ulic. Do końca czerwca prace objęły blisko 20 lokalizacji:

 • ul. Abramowicka: na działce przy ul. Abramowicka 122,
 • ul. Powojowa: od wybudowanego odcinka ul. Powojowej do końca posesji PGE,
 • ul. Żywiecka: od posesji 1 do 13,
 • ul. Beskidzka: od ul. Pienińskiej do posesji 53, od ul. Żywieckiej do posesji 83 oraz od ul. Gorczańskiej do ul. Sądeckiej,
 • ul. Sudecka: od ul. Jurajskiej do ul. Świętokrzyskiej,
 • ul. Poturzyńska: na wysokości posesji 3 i 5,
 • ul. Grabowskiego,
 • ul. Biskupie: od obwodnicy do granicy miasta,
 • ul. Ziemiańska i Kosynierów: od posesji 89 do 51,
 • ul. Rudnicka: na odcinku pomiędzy ulicami Ustronie i Owocowa,
 • ul. Dębowa: od ul. Goździkowej w kierunku granicy miasta,
 • ul. Grodzickiego: od posesji 57a do 71,
 • ul. Lipeckiego: od ul. Pliszczyńskiej do posesji 9,
 • ul. Trześniowska: od istniejącej nawierzchni do końca ulicy,
 • ul. Jakubowicka,
 • ul. Boczna Siewnej: w rejonie posesji 2 i 3,
 • ul. Węglinek: od ul. Szmaragdowej w kierunku ul. Bełżyckiej,
 • ul. Mackiewicza.

W najbliższym czasie roboty będą kontynuowane i obejmą jeszcze fragmenty ulic: Dereniowej, Stary Gaj, Pszczelej, Romea oraz sięgacz ul. Dzierżawnej.

Do końca roku zaplanowano prace drogowe na kolejnych ulicach w poszczególnych dzielnicach miasta. W trakcie przygotowania są postępowania na wyłonienie wykonawców remontów chodników wzdłuż ulic: Błońskiego, Kochanowskiego (kontynuacja remontu w kierunku ul. Matejki), Kwiatowej (remont chodnika na wysokości posesji 12 i 15), Kosmonautów (po lewej stronie od ul. Długiej do skrzyżowania z ul. Kossaka), Elektrycznej (od szkoły do ul. Olchowej po jednej stronie oraz po lewej stronie od ul. Lotniczej do skrzyżowania z ul. Długą), Wileńskiej (od ul. Zana do wjazdu na teren targowiska), Grażyny (na odcinku od ul. Wajdeloty do ul. Wileńskiej), Dolnej Panny Marii (po stronie nieparzystej na odcinku od ul. Granicznej do ul. Gminnej), Łęczyńskiej (od ul. Maszynowej do schodów prowadzących do budynku ul. Odlewnicza 5,7) oraz Kaszubskiej (od ul. Urzędowskiej po stronie parzystej). Remont ciągów pieszych planowany jest również do wysokości środków na ulicach: Harcerskiej, Dzieci Zamojszczyzny, Batalionów Chłopskich oraz 1 Maja.

Dodatkowo, w tym roku przewidziano kontynuację remontu ul. Sempołowskiej do wysokości przeznaczonych środków. Zaplanowano tam wymianę i regulację krawężników, chodników i wjazdów na odcinku ulicy nieobjętym remontem w roku 2021. W zakresie wymiany warstwy ścieralnej wskazano odcinek ul. Strumykowej od strony ul. Nałęczowskiej. Z kolei na bocznej ul. Zorzy ma zostać położony destrukt asfaltowy na długości około 250 m. Natomiast remont schodów wraz z chodnikiem przy ul. Kosmowskiej prowadzących do ul. Iglatowskiego to zadanie zaplanowane w dzielnicy Czechów Południowy.

Poza zadaniami wnioskowanymi oraz realizowanymi we współpracy z Radami Dzielnic, remontami objęte są również inne lokalizacje w mieście. Aktualnie drogowcy pracują na ulicach: Junoszy, Dojazdowej, Jarmarcznej i Zadębie. Prace w zakresie remontu jezdni, chodników i parkingu trwają na ul. Perłowej w rejonie ul. Szafirowej. Robotami objęta jest również ul. Rymwida. Ponadto, wykonywane są także remonty chodników na ulicach: Chmielewskiego (odcinek od ul. Glinianej do ul. Zachodniej), Hiacyntowej (między ul. Magnoliową a ul. Cedrową po stronie wschodniej oraz po stronie południowej między ul. Hiacyntową a wejściem na cmentarz), Janowskiej (od posesji 11 – 13 i 63 – 77) oraz Chrobrego, w rejonie akademika Kronos. W najbliższych dniach rozpoczną się prace na ul. Furmańskiej.

Największe inwestycje Lublina