W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wrześniowy harmonogram pokazów na fontannie na Placu Litewskim

Wrześniowy harmonogram pokazów na fontannie na Placu Litewskim
27.08.201807:00
Prezentujemy ostatni w tym sezonie harmonogram pokazów na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim. W miesiącu wrześniu odbędzie się 9 pokazów, które tak jak w sierpniu rozpoczynać się będą od godz. 21:00 prezentacją "Anioły Lubelskie", a poprzedzi je 5 minutowy film na mgiełce fontanny nawiązujący do rocznicy 100-lecia Polski Niepodległej - "Lublin 1918 – 2018 „Inspiruje nas Wolność”. Od początku maja do końca września łącznie na fontannie multimedialnej odbędzie się 50 pokazów.
 

HARMONOGRAM WRZESIEŃ 2018

 • sobota (1 września), godz. 21.00  - Anioły lubelskie + Wydarzenia kulturalne
 • niedziela (2 września), godz. 21.00 - Anioły lubelskie +  Sen o mieście 
   
 • piątek (7 września), godz. 21.00 - Anioły lubelskie +  Sen o mieście
 • sobota (8 września), godz. 21.00 - Anioły lubelskie +  Historia Pl. Litewskiego na wesoło 
   
 • piątek (14 września), godz. 21.00 - Anioły lubelskie + Wydarzenia kulturalne               
 • sobota (15 września), godz. 21.00 - Anioły lubelskie +  Sen o mieście
 • środa (19 września), godz. 21.00 - Anioły lubelskie + Sen o mieście
   
 • piątek (21 września), godz. 21.00 - Anioły lubelskie + Wydarzenia kulturalne   
 • sobota (22 września), godz. 21.00  - Anioły lubelskie + Sen o mieście                           
Opisy pokazów:
 • "Lublin 1918 – 2018 „Inspiruje nas Wolność” jest to 5-minutowa prezentacja na mgiełce fontanny ukazująca rolę Lublina w procesach odzyskana Niepodległości w Polsce, zrealizowana w stylizacji kroniki filmowej, w której wykorzystano archiwalne materiały i nagrania: fragmenty filmów, zdjęcia oraz animacje komputerowe.
   
 • "Anioły lubelskie" jest to 12 minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim, pokaz zawiera partie wokalne z lubelskiej cerkwii katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego z udziałem Abp Abla. Za warstwę artystyczną pokazu odpowiada Centrum Kultury w Lublinie, a animację 2D i 3 D stworzył kolektyw kilku.com
   
 • "Historia Placu Litewskiego na wesoło" - to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego, z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.
   
 • "Sen o Mieście” - to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.
   
 • "Wydarzenia Kulturalne” - to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych Miasta Lublin. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

Największe inwestycje Lublina