W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Z placów budowy w lubelskich szkołach

Z placów budowy w lubelskich szkołach
02.11.202114:54

Październik upłynął pod znakiem intensywnych prac budowlanych w lubelskich szkołach. W tym roku do największych miejskich inwestycji oświatowych należy m.in. budowa sali gimnastycznej dla I LO oraz rozbudowa szkoły na Sławinie.

– Widoczne są już efekty kolejnych etapów prac przy budowie sali gimnastycznej dla I LO oraz rozbudowie szkoły na Sławinie. Czynnikiem sprzyjającym w obu tych przypadkach okazała się pogoda, która pozwoliła nam na prowadzenie robót murarskich i dekarskich zgodnie z planem. W trakcie realizacji są również prace związane z powiększeniem o dwa nowe segmenty Szkoły Podstawowej nr 52, które prowadzone są w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Obecnie przygotowujemy też inne ważne zadanie – przebudowę budynku VII LO przy ul. Farbiarskiej. Dzięki temu będziemy mogli przeznaczyć niewykorzystany parter tego obiektu na bardzo potrzebne w tej części miasta przedszkole – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Bryła budynku sali gimnastycznej przy I LO ma już gotowy dach wraz z pokryciem z płyt warstwowych. Wewnątrz budynku, na poziomie -1 trwa tynkowanie ścian. Na zewnątrz, część ścian otrzymała już elewację z warstwą zbrojącą. Trwa budowa konstrukcji pod bieżnię lekkoatletyczną przy planowanym zespole boisk.

Z kolei w ZS nr 12 przy ul. Sławinkowskiej widoczny jest już parter nowego segmentu przedszkolnego. Zostały wymurowane wszystkie ściany oraz zalano strop nad poziomem 0. Wykonano izolację przeciwwilgociową i termiczną ścian fundamentowych, a także przekładkę kanalizacji sanitarnej. Zbudowano szachty windowe oraz konstrukcje schodów. Obecnie prace murarskie prowadzone są już na pierwszym piętrze.

Miasto finalizuje też przebudowę zabytkowego ZSE im. Vetterów, a także kończy większość prac związanych z projektami termomodernizacji szkół i burs. Bursa nr 7 przy ul. Zemborzyckiej jest już po odbiorach technicznych. Zakończyły się też prace w ZSB przy ul. Słowiczej, obiekt jest obecnie w trakcie odbiorów.