W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Już kolory wszyscy znamy – segregację uwielbiamy” - konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży - PRZEDŁUŻONY TERMIN SKŁADANIA PRAC

„Już kolory wszyscy znamy – segregację uwielbiamy” - konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży - PRZEDŁUŻONY TERMIN SKŁADANIA PRAC
02.10.202310:29

Miasto Lublin zaprasza dzieci i młodzież z lubelskich przedszkoli i szkół podstawowych do udziału w ekologicznym konkursie plastycznym. Prace o tematyce związanej z segregacją odpadów można zgłaszać już od najbliższego poniedziałku (11 września).

Uwaga!!! Czas na nadsyłanie prac został przedłużony do 6 października br.

– Wszyscy wiemy, że dla zapewnienia ponownego wykorzystania odpadów, czyli recyklingu konieczna jest ich właściwa selektywna zbiórka w naszych domach i mieszkaniach. Dzięki wielu działaniom edukacyjnym, najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mają dużą wiedzę na temat właściwego postępowania z odpadami. Chcielibyśmy, aby poprzez wykonane prace plastyczne pokazały, że segregacja odpadów nie jest trudna. Wystarczy poznać jej proste zasady i stosować je na co dzień, czerpiąc radość i satysfakcję z tego, że wpływamy na poprawę jakości środowiska. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z lubelskich szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w konkursie – mówi Marta Smal-Chudzik, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

Konkurs „Już kolory wszyscy znamy – segregację uwielbiamy” adresowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie Lublina. Prace będą oceniane w trzech kategoriach:

  • I kategoria - dzieci uczęszczające do przedszkoli i zerówek przedszkolnych,
  • II kategoria - uczniowie szkół podstawowych z klas I–IV i zerówek szkolnych,
  • III kategoria - uczniowie klas V-VIII.

W dwóch pierwszych kategoriach należy składać grafiki w formie plakatu, wykonane dowolną techniką płaską na papierze w formacie A3. Prace przestrzenne czy z użyciem sypkich materiałów nie będą oceniane. Natomiast w kategorii III przyjmowane będą komiksy. Powinny być one wykonane w formacie A4 dowolną techniką plastyczną lub przy użyciu graficznych programów komputerowych. Komiks złożony z minimum 4 stron (na każdej z nich powinny znaleźć się przynajmniej 4 rysunki) należy złożyć w wersji papierowej. Spośród przesłanych prac, w każdej kategorii zostaną wybrane po 3 najlepsze, a ich autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane w terminie od 11 do 30 września br. 6 października br. Prace konkursowe wraz z niezbędnymi załącznikami należy wysłać pocztą na adres Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, ul. T. Zana 38, 20-601 Lublin z dopiskiem: „Już kolory wszyscy znamy – segregację uwielbiamy” lub dostarczyć osobiście w zamkniętej kopercie do siedziby Wydziału, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00. O dochowaniu terminu złożenia dokumentów decyduje data wpływu do Urzędu. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną, wykonaną samodzielnie pracę. Prace grupowe nie podlegają ocenie.

Konkurs to element obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Regulamin oraz wykaz niezbędnych załączników dostępne są poniżej.

Zapraszamy także do zapoznania się z krótkimi filmami edukacyjnymi dotyczącymi selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, które powstały w ramach akcji „Redukuj, segreguj, wykorzystuj ponownie”. Spoty zachęcają do segregacji odpadów oraz poruszają temat codziennych czynności i przyzwyczajeń, które mają wpływ na ograniczenie wytwarzania odpadów oraz ich recykling. W związku z tym, że Lublin jest w tym roku Europejską Stolicą Młodzieży, do prac nad realizacją filmów zostali zaproszeni młodzi mieszkańcy i mieszkanki naszego miasta. Spoty dostępne są na miejskim kanale YouTube oraz na stronie srodowisko.lublin.eu w zakładce Edukacja ekologiczna.

Spoty oraz konkurs zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Logo NFOSiGWLogo WFOSiGW

Pliki do pobrania

ekoLublin logo

Baner Wyszukiwarka odpadów - na pierwszym tle cztery pojemniki na odpady w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym

baner_kompostowanie

Baner Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - żółto-białe napisy na tle niebieskiego nieba i zielonej trawy

Strona informacyjna programu Bezpieczni bez Azbestu

Zielony Lublin - Miejsce dla Ciebie