W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Most w ciągu ul. Żeglarskiej po próbach obciążeniowych

Most w ciągu ul. Żeglarskiej po próbach obciążeniowych
30.03.202314:33

30 marca odbyły się próby obciążeniowe nowego mostu w ciągu ul. Żeglarskiej. Drogowcy przy pomocy samochodów ciężarowych o łącznej masie blisko 200 ton sprawdzili stabilność i wytrzymałość nowej przeprawy nad rzeką Bystrzycą.

Testy polegały na badaniach statycznych i dynamicznych przeprowadzonych sześcioma samochodami ciężarowymi o masie całkowitej 32 tony każdy. Podczas obciążeń dynamicznych samochody poruszały się z prędkością od 10 km/h zwiększanej co 20 km/h, aż do maksymalnej prędkości dozwolonej. Badania objęły pomiary ugięć przęseł i osiadania podpór.

To ważny element kontrolny tego rodzaju inwestycji. Po wykonaniu badań statycznych nowy most spełnia założenia, co do norm ugięcia. Wyniki z badań dynamicznych wymagają opracowania i będą znane wkrótce.