Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Park Ludowy w nowej odsłonie

19.09.201612:27

Kolejny zielony obszar Lublina stanie się bardziej przyjazny mieszkańcom. Uwzględniając  sugestie zawarte w koncepcji przygotowanej przez stronę społeczną i wytyczne Miasta projektant opracował koncepcję, zgodnie z którą Park Ludowy uzyska nowe funkcje stając się miejscem aktywnej edukacji ekologicznej i rekreacji. Przez cały wrzesień mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi do projektu.

Park Ludowy od momentu powstania przechodził kilka niewielkich remontów, planowana modernizacja jest pierwszą na taką skalę. Obszar przylega do Bystrzycy, sąsiadując z dwóch stron z nowoczesnymi obiektami rekreacyjnymi Areną Lublin, basenem olimpijskim Aqua Lublin, modernizowanym stadionem lekkoatletycznym przy Al. Zygmuntowskich oraz Targami Lublin.

Park Ludowy musiał trochę poczekać na zmiany, ale pora przystąpić do jego rewitalizacji. To kolejne zielone miejsce, które zmieniamy z myślą o mieszkańcach. Dołączy on do już odnowionego Ogrodu Saskiego, tworzonych w tym roku zielonych skwerów w Śródmieściu i planowanych do rewitalizacji w przyszłości Parków Zawilcowa i Bronowickiego a także Błoni pod Zamkiem. To także potwierdzenie, jak poważnie podchodzimy do ogromnego projektu rewitalizacji doliny rzeki Bystrzycy. - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W ramach projektu cenny drzewostan zostanie wypielęgnowany, znikną samosiejki oraz chore i obumarłe drzewa, cała zieleń zostanie uporządkowana tak by nie kolidowała z projektowaną infrastrukturą z zachowaniem pierwszeństwa dla istniejącej zieleni, pojawią się za to nowe nasadzenia. Remont przejdą zdegradowane alejki oraz  trawniki, a na terenie parku powstaną oazy poświęcone różnorodnym przestrzeniom fizycznym.

Park Ludowy został wpisany do Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych jako projekt kluczowy, strategia została już zatwierdzona przez Ministerstwo Rozwoju i Zarząd Województwa. To oznacza, że posiadając dokumentację projektową i niezbędne pozwolenia, Miasto będzie mogło składać wnioski o dofinansowanie z funduszy unijnych (III kwartał 2017 r.). Szacowana wartość prac w Parku Ludowym  to ok. 18 mln zł z  czego ponad 15 mln zł stanowi dofinansowanie unijne (85%). Projekt powinien zostać zakończony w drugiej połowie 2019 roku.

Uwagi można zgłaszać do końca września na adres

Pliki do pobrania

Park Ludowy_prezentacja.odp [ilość pobrań: 642]
Prezentacja do koncepcji dla Rewitalizacji Parku Ludowego w Lublinie

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)