W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przebudowa Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów

Przebudowa Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów
Adres: ul. Bernardyńska 14

Gmach Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej został generalnie przebudowany i wyremontowany w latach 2019-2021. Cieszy po remoncie odświeżoną elewacją na zewnątrz, wewnątrz zaś jasną kolorystyką ścian, dębowymi parkietami i klasyczną stolarką drzwiową. Zabytkowe, kute balustrady odświeżono, zaś kolumny oraz portale zostały poddane gruntownej renowacji.

Przebudowa ZSE odbywała się pod opieką konserwatora zabytków, gdyż od 1978 roku obiekt ten znajduje się w rejestrze zabytków. Jest to jedna z najdłużej działających szkół w Lublinie, od 1866 roku kształci w specjalnościach handlowo-ekonomicznych. To gmach z lat 1906-1907, zbudowany z czerwonej cegły. O kształcie litery „U”, od strony ul. Bernardyńskiej pięciokondygnacyjny (z czego ostatnią kondygnację stanowi przebudowane poddasze) oraz w całości podpiwniczony. Ze względu na nierówne ukształtowanie terenu szkoła stanowi szereg połączonych schodami poziomów o łącznej kubaturze liczącej ponad 20 tys. m3.

Na całość wykonanych w obiekcie robót złożyły się m.in. wymiana całej konstrukcji i pokrycia dachu, ocieplenie i generalna przebudowa poddasza, wymiana zniszczonych stropów w części budynku, pełna wymiana tynków, nowy węzeł cieplny, montaż nowych instalacji (elektrycznej, centralnego ogrzewania, wodnej i kanalizacyjnej, wentylacji, teletechnicznej), gruntowny remont sal lekcyjnych, pracowni, łazienek, dróg komunikacyjnych, a także wymiana podłóg oraz stolarki drzwiowej. Ponadto została oczyszczona, zabezpieczona i uzupełniona w zakresie kolorystyki i ubytków elewacja budynku. Całość obiektu dostosowano do obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Po przebudowie gmach został przystosowany dla młodzieży z niepełnosprawnościami poprzez budowę pochylni wewnątrz budynku oraz nowy układ dojść. Sala gimnastyczna z poziomu niskiego parteru zmieniła swoją funkcję na aulę dydaktyczną dla około 70 osób.

Przebudowa i remont budynku przy ul. Bernardyńskiej to zadanie realizowane z projektu „Poprawa warunków edukacji ogólnej w Zespole Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 16,7 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowią środki europejskie.

Więcej o projekcie UE.

Aktualności (5) zobacz wszystkie

09.02.202303:48
Obecnie w szkole trwa wielkie sprzątanie i meblowanie sal oraz pracowni
Więcej
09.02.202303:47
Przestronne wnętrza sal lekcyjnych z jasną kolorystyką ścian, dębowe parkiety i klasyczne, harmonijnie dopasowane elementy wyposażenia – tak po miesiącach kompleksowego remontu wygląda wnętrze gmachu Zespołu Szkół Ekonomicznych
Więcej
09.02.202303:47
W szkole zakończyła się większość prac w zakresie instalacji. We wszystkich salach lekcyjnych, korytarzach i holach położono nowe tynki i w niektórych rozpoczęło się już malowanie.
Więcej
09.02.202303:43
Ze względu na planowany od dawna remont i przebudowę Zespołu Szkól Ekonomicznych im. Vetterów konieczne jest przeniesienie uczniów do innych placówek w drugiej połowie października.
Więcej