W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przedszkole na ul. Farbiarskiej

Przedszkole na ul. Farbiarskiej
Nazwa: Zespół Przedszkolny nr 2
Adres: ul. Farbiarska 8

Jasne, przestronne, kolorowe i komfortowe – tak wygląda nowe przedszkole na parterze budynku przy ul. Farbiarskiej 8. Zrealizowana w 2022 roku inwestycja polegała na generalnej przebudowie parteru budynku VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Farbiarskiej pod funkcję 9-oddziałowego przedszkola. Cała bryła jednopiętrowego budynku o powierzchni zabudowy blisko 2,3 tys. m2 pozostała bez zmian. Uruchomienie przedszkola wymagało przeprowadzenia generalnej przebudowy wewnątrz z wyodrębnieniem pomieszczeń, które otrzymały nowe funkcje. W ramach inwestycji powstało 9 sal zajęć dla dzieci (o powierzchni od 44 m2 do 74 m2), 10 toalet, 7 szatni i 5 pomieszczeń pomocniczych. Łączna powierzchnia przedszkola to 1490 m2. Wejścia dla dzieci przedszkolnych zaprojektowano od strony północnej, natomiast wejście główne do budynku pozostało od ul. Farbiarskiej. To pozwoli zachować odrębność placówek funkcjonujących w obiekcie.

Parter szkoły przeszedł przebudowę pomieszczeń wraz z instalacjami wewnętrznymi: wodociągową, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, elektrycznej i teletechniczną. Budynek otrzymał nową elewację w kolorze szarym, z cokołem i nową stolarką okienną oraz drzwiową. Projekt zakładał także odnowienie istniejącego muralu. W ramach przebudowy urządzono teren wokół szkoły, m.in. powstały dojścia i chodniki o powierzchni 400 m2, droga wewnętrzna pożarowa oraz 27 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Na plac trafiła także nowa wiata śmietnikowa i stojaki na rowery. Teren wokół szkoły został oświetlony, ogrodzony i zagospodarowany na nowo. Przy budynku od strony północnej zbudowano plac zabaw dla dzieci z nawierzchnią z maty przerostowej o powierzchni 390 m2, z trzema dużymi zestawami zabawowymi. Łącznie trafiło tu 13 urządzeń (wieże ze ślizgawkami, bujaki, huśtawki i karuzele), a także 9 drewnianych ławek i 6 koszy na śmieci. Wiosną wokół budynku zostanie posadzona nowa zieleń oraz posiane trawniki. Zielonym komponentem będą także pnącza rosnące w dużych donicach z betonu architektonicznego.

Prace budowlane przy ul. Farbiarskiej kosztowały 6 mln zł, zaś zakup nowego wyposażenia, mebli, zabawek i pomocy dydaktycznych dla przedszkola – 200 tys. zł. Do nowego przedszkola przy ul. Farbiarskiej uczęszczają dzieci z Zespołu Przedszkolnego nr 2, tj. Przedszkola nr 26 (ul. Dożynkowa 38) oraz Przedszkola nr 14 (ul. Bronowicka 3).

Aktualności (5) zobacz wszystkie

28.03.202301:23
Dzisiaj (27 marca) w nowej lokalizacji oficjalnie otwarto Zespół Przedszkolny nr 2. Uroczystości towarzyszyło tradycyjne przecięcie wstęgi, część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków oraz wspólne zwiedzanie obiektu.
Więcej
01.02.202310:29
Jasne, przestronne, kolorowe i komfortowe – tak wygląda
Więcej
01.02.202310:29
W 2022 roku inwestycje w obszarze oświaty kosztowały 73 mln zł. Łącznie w szkołach i przedszkolach zrealizowano kilkanaście dużych zadań, a także ponad 180 remontów.
Więcej
01.02.202310:27
Nadchodząca wiosna zintensyfikuje roboty na lubelskich placach budowy. Przy I LO wraz z nadejściem wyższych temperatur ruszą prace ziemne na zewnątrz przy budowie zespołu boisk.
Więcej
01.02.202310:25
Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę budynku liceum przy ul. Farbiarskiej. Po inwestycji, parter szkoły będzie przystosowany do prowadzenia 10-oddziałowego przedszkola.
Więcej