Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Muzeum Wsi Lubelskiej

Adres: al. Warszawska 96
Miejscowość: Lublin
Kod pocztowy: 20-824
Telefon: 81 533 85 13
Email:
Dzielnica: Sławinek
Kategoria ulg: Domy kultury, centra kultury, Kino, galerie

Muzeum Wsi Lubelskiej malowniczo położone w dolinie rzeki Czechówki, jest jednym z największych skansenów w Polsce. Prezentuje kulturową różnorodność województwa, dzięki połączeniu bogatej kolekcji architektury i eksponatów z troską o niematerialne dziedzictwo regionu. W sposób kompleksowy gromadzi przedmioty związane z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek, ale też utrwala wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki. Muzealna ekspozycja podzielona została na sektory odzwierciedlające zróżnicowanie krajobrazowe i etnograficzne Lubelszczyzny: Wyżyna Lubelska, Roztocze, Powiśle, Podlasie, Nadbuże oraz sektory dworski i miasteczkowy.

Muzealna ekspozycja to nie tylko materialny ślad po minionych czasach, ale też historie zwykłych ludzi wpisane w odtworzone wnętrza (które dzięki temu często zyskują niepowtarzalny, indywidualny charakter). Odwiedzając kolejne sektory i obiekty można odnieść wrażenie, że czas stanął w miejscu, a wizyta w Muzeum staje się okazją do wyjątkowej podróży oraz bliskiego – wręcz namacalnego – spotkania z przeszłością. Muzeum Wsi Lubelskiej obok ekspozycji stałej zaprasza na organizowane: wystawy czasowe, wydarzenia nawiązujące do roku gospodarsko-obrzędowego na wsi, rekonstrukcje historyczne, zajęcia edukacyjne i inne wydarzenia kulturalne.

Zakres ulg i zwolnień

  • możliwość wstępu na ekspozycje muzealne dla całej rodziny w cenie 30 PLN przy zakupie tzw. Biletu Rodzinnego

Oferta w ramach Lubelskiej Karty Seniora:

  • zniżka w wysokości 50% od ceny biletu normalnego

Aktualności (5) zobacz wszystkie

06.09.201704:38
W najbliższe wrześniowe weekendy odbędą się w województwie lubelskimi Europejskie Dni Dziedzictwa, których regionalnym koordynatorem jest Muzeum Wsi Lubelskiej.
Więcej
07.07.201710:10
Już pod koniec roku będzie można poznać lubelski skansen za pomocą różnych zmysłów…
Więcej
16.05.201702:50
Dobrze znane miejsca po zmroku wyglądają zupełnie inaczej.
Więcej
29.03.201711:17
W pierwszy weekend kwietnia Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza do wizyty za swoimi bramami i do wypatrywania wiosny w zakątkach skansenu.
Więcej
28.03.201712:30
Zdobywanie cennych doświadczeń, umiejętności, zawieranie nowych znajomości, a przede wszystkim rozwój osobisty, to wartości przyświecające idei Wolontariatu działającego przy lubelskim skansenie.
Więcej